GM Ventures w ramach swojej działalności inwestuje w podmioty działające w sektorze technologicznym. Sektor, w którym GM Ventures prowadzi inwestycje kapitałowe cechuje się znikomym wpływem na środowisko naturalne, w szczególności nie wykorzystuje w swojej działalności w istotny sposób paliw kopalnych, jak również nie wprowadza do środowiska materiałów czy odpadów niebezpiecznych. 

Spółki, w które inwestujemy w dużej części znajdują się na bardzo wczesnym etapie rozwoju, jednak już od samego początku wiele z nich prowadzi odpowiedzialną politykę dotyczącą poszanowania praw pracowniczych, która jest zbieżna z naszą wizją.

W GM Ventures przyjęliśmy również zasadę, że nie inwestujemy w branże, które mogą być uznane za kontrowersyjne pod kątem zrównoważonego rozwoju, takie jak: branżę tytoniową, branżę paliw płynnych, czy innych paliw kopalnych oraz w branżę hazardową. Dzięki takiej polityce, ryzyka dla zrównoważonego rozwoju są istotnie ograniczone. 

W ramach naszych inwestycji kierujemy się naszym doświadczeniem i zdroworozsądkowym podejściem do oceny ryzyk, które mogą wystąpić w związku z naszymi inwestycjami. Nie dokonaliśmy jednak formalnego spisania tych ryzyk ani nie wprowadziliśmy jednolitej “checklisty”, którą wykorzystujemy przy badaniu podmiotów, w które inwestujemy. Stąd też z formalnego punktu widzenia nie bierzmy pod uwagę głównych niekorzystnych skutków decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju. Jednak nasze doświadczenie na rynku technologicznym i inwestycyjnym pozwala nam na mitigowanie ryzyk w podejmowanych przez nas decyzjach inwestycyjnych. 

Z uwagi jednak na ograniczoną skalę naszej działalności oraz z uwagi na niskie pakiety udziałowe, w które inwestujemy, nie przyjęliśmy formalnej strategii uwzględniania ryzyk dla zrównoważonego rozwoju, jednak bierzemy pod uwagę powyżej opisane czynniki ad hoc przy naszych inwestycjach. 

Jeżeli skala naszej działalności się zwiększy, będziemy w naszej działalności brać pod uwagę niekorzystne skutki decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju oraz przyjmiemy formalną strategię związaną z oceną czynników ryzyk dla zrównoważonego rozwoju. 

Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych tylko częściowo bierze się pod uwagę ich niekorzystnych skutków dla czynników zrównoważonego rozwoju, jednak z uwagi na inwestowanie w branżę technologiczną, takie ryzyka są mitygowane

.